w

Zatrważające zeznanie w sprawie Iwony Wieczorek. „Słyszałam wołanie o pomoc…”

Sprawa Iwony Wieczorek ciągnie się latami i wciąż nie wiadomo, co stało się z dziewczyną. Według relacji jednej z mieszkanek Sopotu w tę pamiętną noc słyszała wołanie o pomoc, ale jej zeznania zostały zignorowane.

Sprawa Iwony Wieczorek wciąż budzi wiele emocji

Sponsorowane

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16/17 lipca 2010 roku. Kobieta wracała z imprezy odbywającej się w jednym z sopockich klubów. Mimo że sprawą zajmowały się organy ścigania, słynny detektyw Krzysztof Rutkowki i jasnowidz Krzysztof Jackowski nie udało się rozwiązać zagadki zniknięcia kobiety. Po latach wznowiono nawet śledztwo, ale i ono nie przyniosło żadnych konkretnych rezultatów. Tak czy inaczej sprawa nadal budzi wiele emocji i często pojawia się w telewizji. O Iwonie Wieczorek powstały już dwie książkowe publikacje: „Co się stało z Iwoną Wieczorek” i „Kto zabił Iwonę Wieczorek?”. Obie zostały napisane przez dziennikarza śledczego Janusza Szostaka.

Książka Szostaka „Kto zabił Iwonę Wieczorek?” zawiera ważne dla sprawy zeznania

Sponsorowane

I to właśnie ta druga publikacja wywołała najwięcej zamieszania. Wszystko przez zeznania Barbary W., która zeznała, że w noc zaginięcia słyszała krzyki młodej dziewczyny i bieg na bosaka. Kobieta zeznała również, że widziała osobę, która prawdopodobnie porwała dziewczynę, gdyż słysząc wołanie o pomoc natychmiast wybiegła na balkon:

„Określiłabym go typem Włocha, południowca. Miał 25-35 lat, był średniego wzrostu, szczupły. Po chwili na ulicy zatrzymał się samochód, słyszałam otwarcie i zamknięcie drzwi, a potem wołanie o pomoc ucichło, a samochód odjechał”

Barbara W. w książce Szostaka przyznała również, że mimo tego, że zgłaszała ten fakt policji, nikt nie zareagował, ani nie wysłuchał jej relacji:

„Niestety nikt na ten sygnał nie zareagował. Nikt się z nią nie skontaktował w tej sprawie”

pisał Szostak w swojej książce
Sponsorowane

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane