w

Papież Franciszek wyszedł ze szpitala i wraca do Watykanu: „Wciąż żyję”. Najnowsze informacje o stanie zdrowia Franciszka.

Wikimedia Commons

1 kwietnia Papież Franciszek wyszedł ze szpitala w którym przebywał od środy. Pod szpitalem przywitał go tłum wiernych. Wśród nich znalazła się zapłakana kobieta, która nie mogła powstrzymać emocji. Mamy nagranie z tego przejmującego spotkania.

Po czterech dniach hospitalizacji Papież Franciszek wyszedł ze szpitala.

Sponsorowane

Franciszek trafił do szpitala 29 marca. Początkowo Watykan nie chciał się wypowiadać na temat hospitalizacji głowy kościoła i próbował tłumić emocję, mówiąc, że wizyta była zaplanowana. Prawda okazała się inna. Już wieczorem Watykan wydał oficjalne oświadczenie w którym pisał, że Papież miał problemy z oddychaniem i dlatego trafił do szpitala. Dodano również, że Franciszek ma infekcję układu oddechowego, ale nie jest to Covid:

„W minionych dniach Papież Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do Kliniki A. Gemelli na badania lekarskie. Ich wynik wykazał infekcję układu oddechowego (z wyłączeniem infekcji Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Papież Franciszek jest wzruszony licznymi otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwy”

Sponsorowane

Franciszek przytulił zapłakaną dziewczynę czekającą na niego pod szpitalem.

Pod kliniką Gemelli czekała na Papieża cała rzesza wiernych. Szczególnie jedna para zwróciła uwagę Papieża i paparazzi. Zapłakana kobieta i mężczyzna nie mogli opanować emocji i łez. Franciszek uściskał dziewczynę, a moment ten został nagrany i szybko obiegł Internet i media społecznościowe.

„Wciąż żyję”- Papież opuścił szpital z uśmiechem na twarzy.

Sponsorowane

Papież Franciszek opuścił szpital z uśmiechem na twarzy. Widać, że stan zdrowia głowy kościoła jest zdecydowanie lepszy. Papież pozdrowił wiernych, a także zażartował do dziennikarzy, którzy zapytali go o to jak się czuje:

„Wciąż żyję”

odpowiedział dziennikarzom

Przed nami Święta Wielkanocne, a przed Franciszkiem wiele obowiązków. Mimo tego, że właśnie zakończył hospitalizację Papież potwierdził, że w niedzielę zgodnie z tradycją poprowadzi mszę świętą w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra.

Zobacz również:

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane