w ,

Papież Franciszek w szpitalu. Najnowsze informacje

Papież Franciszek w szpitalu. Według pierwszych ustaleń dziennika „Corriere della Sera” powodem hospitalizacji były problemy z sercem i oddychaniem. Watykan zweryfikował te informacje i wydał oficjalny komunikat.

Jak informuje Watykan, Papież Franciszek trafił do szpitala z powodu infekcji dróg oddechowych. W związku z zaistniałą sytuacją będzie musiał spędzić kilka dni w klinice Gemelli. Pierwsze badania wykluczyły, aby miał to być wirus COVID-19. Zupełnie inne informacje podał dziennik „Corriere della Sera”. Według włoskiego dziennika Papież trafił do szpitala z powodu problemów z sercem i oddychaniem i przebywa na oddziale kardiologicznym.

Sponsorowane

Papież Franciszek w szpitalu. Mamy oficjalny komunikat Watykanu

Oficjalny komunikat Watykanu w sprawie Papieża Franciszka brzmi następująco:

Sponsorowane

„Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję COVID-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu”

W komunikacie podkreślono również, że Papież dziękuje za słowa wsparcia i modlitwę wszystkich wiernych. Na ten moment nie wiadomo jak długo Franciszek pozostanie w szpitalu.

Papież Franciszek stan zdrowia

Sponsorowane

Papież Franciszek ma 86 lat, a swoją papieską posługę sprawuje od 13 maja 2013 r. Został wybrany po niespodziewanej abdykacji poprzednika, Benedykta XVI. Z racji wieku nie są to jego pierwsze poważne problemy ze zdrowiem. W 2021 r. Franciszek miał operowane jelito w klinice, w której obecnie przebywa. Dodatkowo Papieżowi doskwiera ból kolana, który często uniemożliwia mu normalne poruszanie się. To właśnie z tego powodu Franciszek często widywany jest na wózku.

Papież Franciszek w szpitalu

List rezygnacyjny Papieża Franciszka

Papież Franciszek w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „ABC” wyjawił, że podpisał list rezygnacyjny w przypadku gdyby nie mógł już sprawować posługi piotrowej. Może to świadczyć o tym, że Franciszek czuje się już gorzej i bierze pod uwagę wcześniejsze zakończenie swojej posługi.

Sponsorowane

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane