w ,

Legionella w Rzeszowie: Nie żyje 11 osoba!

Źródło: Tima Miroshnichenko, Pixels

Od 17 sierpnia mieszkańcy Rzeszowa stresują się o zdrowie swoje i najbliższych. Liczba zarażonych, ale też zgonów rośnie w zastraszającym tempie. Zgodnie z danymi podanymi dzisiaj zmarła już 11 osoba- legionella wciąż zbiera śmiertelne żniwo.

Legionella: Zmarła 11 osoba.

Sponsorowane

Ciężko spać spokojnie, kiedy z Sanepidu pojawiają się kolejne informacje o wzroście liczby zachorowań i zgonów osób zarażonych legionellą. Jedną z ostatnich ofiar była 90-letnia mieszkanka Rzeszowa. Kobieta przebywała od kilku dni w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc i miała choroby współistniejące. Andrzej Sroka- rzecznik szpitala poinformował, że trzech pacjentów przebywa na OIOM-ie i jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Liczba osób zarażonych wzrosła do 144. Co ważne, dziś pojawiły się pierwsze wyniki badań próbek wody. Co udało się ustalić?

Pierwsze wyniki próbek.

Sponsorowane

Dokładne źródło bakterii nadal nie jest znane. Pierwsze wyniki badań wskazują na to, że legionella namnożyła się w sieci ciepłej wody. W 4 z 9 próbek pobranych 18 sierpnia odnotowano obecność bakterii. W dwóch z nich stężenie było tak wysokie, że z powodzeniem mogło powodować zakażenie np. podczas brania prysznica. Były to próbki z obiektów użyteczności publicznej. Tylko jedna próbka w której znalazła się legionella pochodziła z mieszkania osoby zarażonej. Co ważne mowa to u mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Adam Sidor z wojewódzkiego inspektoratu sanitarnego poinformował, że:

„Trwają kolejne badania. W sumie badamy 103 próbki. Na razie, na ten moment otrzymane wyniki, jak również informacje z wywiadów epidemiologicznych, nie dają podstaw do określenia potencjalnego źródła zakażenia. Kolejne wyniki badań będą decydować o podejrzeniu bądź potwierdzeniu źródła zakażenia w ognisku”

Zobacz również:

Sponsorowane
  • Źródła:
  • www.fakt.pl Zewnętrzne źródło
  • Miniatura:
  • Źródło: Tima Miroshnichenko, Pixels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane